Бер 10

Найбільш фінансово спроможними громадами Чернівецької області визнано Вижницьку, Глибоцьку та Сокирянську

Експерти Групи фінансового моніторингу Центрального офісу реформ при Мінрегіоні провели аналіз фінансової спроможності 366 ОТГ. Проводився аналіз за 4 показниками: власні доходи на 1-го мешканця; рівень дотаційності бюджетів; питома вага видатків на утримання апарату управління у власних ресурсах ОТГ і капітальні видатки на 1-го мешканця.

Image may contain: text

Серед найбільш фінансово спроможних громад Чернівецької області лідирують Вижницька (181 місце), Глибоцька (191 місце) і Сокирянська (217).
Так у Вижницькій ОТГ найвищі, серед ОТГ нашої області, капітальні видатки на 1 мешканця громади. В минулому році вони становили – майже 1300 грн. В Глибоцькій ОТГ найкраща ситуація з власними доходами на 1 мешканця. Їх розмір становив майже 2800 грн.
У Сокирянській ОТГ найнижчий рівень дотаційності, минулого року він склав 5%. Також у цій громаді найнижчий, серед ОТГ Чернівецької області, рівень видатків на утримання апарату управління – менше 20%.
Найгірші показники фінансової спроможності продемонстрували Рукшинська (361 місце), Красноїльська (362) та Чудейська ОТГ (365).

Ігор Баб’юк: «Фінансова спроможність це один з чинників успішності реформи. Для мене важливим є не тільки загальні результати в рейтингу, але й місця громад по окремих позиціях. Так ми бачимо, більш фінансово незалежними є громади районних центрів, базоваа дотація у цих громадах не перевищує 20% від доходів бюджетів».

Джерело:http://www.bukinfo.com.ua/

Лют 14

Чернівці долучились до Всеукраїнської акції «Я ♥ своє місто ЗА…»

14 лютого Чернівці долучились до Всеукраїнської акції «Я ♥ своє місто ЗА…»
За що українці люблять свої міста та які зміни потрібні, аби вподобати їх ще більше? Щоб це дізнатися, в День Закоханих 14 лютого була проведена акція у 26 містах по всіх куточках України.
В Чернівцях локація, де люди залишали свої думки про Чернівці у формі сердець, знаходилась на вул. Ольги Кобилянської. Всі бажаючі могли розповісти про свою любов до міста, а також розмістити там прохання/побажання щодо вирішення певних проблем у місті.
Організатори поставили перед собою мету дізнатися думку громадян, за що саме вони люблять своє місто та які ініціативи змінять його на краще. А також це знайомство із новим інструментом вирішення проблем та комунікації з владою – публічними консультаціями.

Лют 09

Верховна Рада України підтримала постанову щодо урочистого відзначення на державному рівні 100-річчя Буковинського віча.

Верховна Рада України підтримала постанову щодо урочистого відзначення на державному рівні у 2018 році пам’ятних дат і ювілеїв, серед яких, зокрема, і 100-річчя Буковинського віча.
Відповідний законопроект сьогодні на засіданні парламенту підтримали 228 народних депутатів.
Водночас ухвалений документ рекомендує Міністерству освіти і науки України забезпечити проведення у середніх та вищих навчальних закладах уроків, виховних годин, “круглих столів”, науково-практичних конференцій, інших тематичних заходів, приурочених до пам’ятних дат і ювілеїв 2018 року. Також рекомендується Міністерству культури забезпечити організацію у закладах культури тематичних виставок, експозицій, присвячених пам’ятним датам і ювілеям 2018 року.

віче
Джерело: http://bukinfo.com.ua/show/news?lid=100040

Лют 06

Якість позашкільної освіти як основа її конкурентоспроможності

Життя підтверджує, що позашкільна освіта функціонує і виконує вкрай важливі завдання державної ваги. Вона є вагомою для дітей, батьків, суспільства, держави. 

освітва

Для дітей – розвиток життєвих навичок, особистої і соціальної компетенції, реалізація можливостей особистості; 

для батьків – безпечна, змістовна зайнятість і виховання дітей, допомога в підготовці дітей до самостійного відповідального життя;
для громади міста – одна з найефективніших інвестицій у найближче і віддалене майбутнє, формування світогляду, ціннісних орієнтацій, національно-патріотичне виховання, профілактика бездоглядності, безпритульності та правопорушень.
02 лютого 2018 року в Чернівцях відбулась нарада керівників закладів позашкільної освіт.
Саме у цьому секторі освіти пришвидшується особистісне і професійне самовизначення дітей та підлітків, а основою конкурентоспроможності закладів позашкільної освіти є якість надання освітніх послуг.
Учасники наради зосередились на обговоренні питання щодо змін до Закону України «Про позашкільну освіту» та Положення про позашкільний навчальний заклад; ознайомились з підсумками міського етапу Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників закладів позашкільної освіти «Джерело творчості» у номінації «Методист – 2018»; обговорили умови участі педагогів ЗПО у Всеукраїнській акції «Разом до Нової школи», Весняній та Літній толоках педагогів-позашкільників, міській віртуальній науково-практичній конференції «Талант та елітарність».
Джерело: http://osvita.cv.ua

Лют 03

ФОРМУВАННЯ ОБ’ЄДНАНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД У ЧЕРНІВЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

Уже третій рік в країні проходить реформа децентралізації – одна з найбільш успішних в Україні.

Перші об’єднані громади створено ще 2015 року – тоді у Чернівецькій області їх було 10. І всього за три роки кількість об’єднаних територіальних громад зросла майже утричі – станом на початок 2018 року в області утворено 26 ОТГ.

Держава стимулює прискорення реформи децентралізації надаючи інформаційно-методичну та фінансову підтримку. Зокрема, у 2017 році об’єднані територіальні громади Чернівецької області отримали 61 млн. 936 тис. грн. субвенції на розвиток інфраструктури. За ці кошти реалізували 84 проекти. Найбільше проектів у сфері освіти (27), охорони здоров’я (23) та дорожньо-транспортної інфраструктури (15).

На реалізацію освітніх проектів громади області витратили 19 млн. 500 тис. грн. державних коштів, на втілення проектів у галузі охорони здоров’я – 6 млн. 200 тис. грн. та на проекти дорожньо-транспортної інфраструктури – 12 млн. 558 тис. грн.

чернів черніве
ДЖерело: http://bukoda.gov.ua/

Січ 20

На що громади Чернівецької області використали інфраструктурну субвенцію

Одним з інструментів розвитку об’єднаних громад є інфраструктурна субвенція. У 2017 році ОТГ Чернівецької області отримали субвенції на майже 62 млн грн. На що громади використали кошти, дивіться у ролику

Відео: https://youtu.be/A2HttyCdPVE

Січ 20

Школи Чернівців отримали сучасні мультиборди та комп’ютери

Мультиборди отримали перші 13 шкіл та гімназій

Джерело: city.cv.ua

Школи Чернівців отримали сучасні мультиборди та комп’ютери

13 сучасних мультибордів вперше отримали школи у Чернівцях. Їх вартість понад 2 мільйона гривень, з яких 1 мільйон гривень – це кошти субвенції з держбюджету.

 

Окрім того, для шкіл ще закуплено 106 комп’ютерів та 15 багатофункціональних пристроїв на суму 867 тисяч гривень. Закупівлі проведено в електронній системі ProZorro.

Один мультиборд коштує 156 тисяч гривень. Закуплено шість мультибордів діагоналлю 65”/165 см для ЗНЗ №1, ЗНЗ №2, ЗНЗ №28, гімназій №4, №5, №7 та сім мультибордів діагоналлю 70”/170 см для ЗНЗ №8, ЗНЗ №24, гімназій №1, №2, №3, ліцеїв №1, №3.

- Ми хочемо, щоб діти у Чернівцях отримували сучасну освіту, щоб їм цікаво було вчитися, щоб вони себе комфортно відчували у спілкуванні з однолітками в різних країнах світу, були готовими до навчання у найпрестижніших вузах. Таке сучасне обладнання дозволяє зовсім по-іншому вивчати фізику, хімію, математику, біологію, географію, мистецтво, іноземні мови, стимулює учнів та вчителів до розвитку, пошуку креативних рішень, закохує у предмет, розвиває творчі та лідерські навики. Мультиборди отримали перші 13 шкіл та гімназій. Будемо прагнути, щоб за два роки таке обладнання мала кожна школа міста, – заявив міський голова Олексій Каспрук.

Окрім інтерактивних панелей, для шкіл та дитсадків міста закуплено також 106 комп’ютерів та 15 багатофункціональних пристроїв на загальну суму 867 330 грн. Комп’ютерне обладнання отримали ЗНЗ № 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8,10, 11, 14, 16, 20, 22, 24, 25, 27, 28, 30, 31, 33, 37, 38, 39, 41, НВК «Лідер», НВК «Любисток», гімназія № 1, 2, 3, 4, 5, 7, ліцей № 1, 2, 3, 4, ДНЗ № 1, 2, 3, 4, 10, 11, 14, 15, 17, 19, 27, 28, 30, 32, 33, 35, 22, 42, 44, 52, 53, ДЮСШ №1, ДЮСШ № 4. Про це йдеться на сайті міської ради.

Школи Чернівців отримали сучасні мультиборди та комп’ютери

 

Довідка

Інтерактивна панель EdPro Touch (мультиборд) – це прилад, що поєднує в собі функціонал проектора, дошки, комп’ютера, планшета та телевізора в надміцному протиударному корпусі сучасного дизайну, з гартованим склом, є безпечним для дітей. Мультиборд оснащений потужним процесорами 6-того покоління від Intel, має операційну систему Microsoft Windows 10 Pro, LED-екран, WI-FI,стерео динаміки, вміє розпізнавати до 20-ти одночасних дотиків, дає якісне зображення, має високу роздільну здатність, що дозволяє розпізнати навіть дуже дрібні деталі. З мультибордом можуть одночасно працювати кілька школярів. Вчитель отримує можливість проводити відео уроки в реальному часі, запросивши до участі цікавих лекторів з будь-якої точки планети. Програмне забезпечення мультиборду МozaBook передбачає доступ до бібліотеки підручників, навчальних посібників та зображень, 3D малюнків та інших навчальних інструментів на різних мовах. До мультиборду можуть підключатися персональні планшети, ноутбуки, смартфони учнів, що дозволяє вчителю одночасно взаємодіяти з цілим класом, дистанційно управляти навчальним процесом.

https://pogliad.ua

Січ 12

Обласний бюджет-2018: освітня галузь Чернівецького краю

Прийнявши рішення «Про обласний бюджет на 2018 рік», депутати Чернівецької обласної ради передбачили майже 411 млн. грн. видатків для освітньої галузі краю. Так, обсяги видатків загального фонду у порівнянні з 2017 роком збільшено більш, ніж на 70%, на 88% зросли обсяги видатків спеціального фонду. Освітня субвенція для утримання 39 освітніх установ обласного підпорядкування у порівнянні із 2017 роком зросла майже на 40% й становить понад 411 млн. грн. Також за рахунок використання коштів бюджету розвитку у 2018 році, зокрема, передбачено здійснити ремонт, у тому числі капітальний, у низці закладів освіти області на загальну суму майже 6 млн. грн.

 

Чер 19

Завершення проекту “Навчання кримської молоді навичкам використання демократичних механізмів для захисту своїх прав”

У вересні 2014 року наша організація успішно завершила проект громадська організація “Українське молодіжне об’єднання виборців». Проект був спрямований на сприяння розвитку демократичного світогляду кримської молоді, а також з метою сформувати інтерес до демократичних стандартів серед молоді.

Проект стартував 30 вересня 2012 і закінчився 30 вересня 2013 за підтримки Європейської комісії в Україні. Це була спроба вивчити рівень прийняття і розуміння демократичних стандартів і цінностей молоддю Криму та важливий крок по впровадженню інформаційної кампанії. В результаті проекту рівень професійної та загальної освіти молоді був збільшений в кілька разів шляхом підготовки найбільш активних представників кримських молодіжних організацій. Навчання було спрямовано на формування навичок використання демократичних механізмів для захисту своїх прав та інтересів на всіх рівнях взаємодії між громадськістю та урядом.

Проект мав особливе значення у контексті європейської інтеграції України та просування в суспільстві свідомого інтересу до вивчення демократичних цінностей серед кримчан і впровадження європейських стандартів в основних сферах життя. Соціальна значимість проекту була закладена шляхом організації в кримському суспільстві публічних дебатів про необхідність демократичного вибору кримчан. Проект був спрямований на заохочення впровадження демократичних стандартів і європейських цінностей, особливо серед молоді в Криму. Проект запропонував молоді Криму широку інформацію, у тому числі в форматі просвітницьких брошур. Особливим досягненням в результаті даного проекту є збільшення кількості молодих членів громадських організацій. Ці люди брали безпосередню участь у підготовці творчих конкурсів. Вони виступили активною частиною кримського суспільства, серед них є студенти, молоді викладачі, журналісти, члени громадських організацій і т.д. Головний критерій при виборі саме цієї групи людей полягає в здатності цільової аудиторії поширювати ідеї проекту до рівня місцевої професійної спільноти.

 

Тра 19

Закінчення проекту «Навчання соціальним медіа молодих активістів, що презентують локальні громади Криму»

В квітні 2014 року наша організація успішно закінчила реалізацію проекту «Навчання соціальним медіа молодих активістів, що презентують локальні громади Криму». Цей проект був реалізований при підтримці Посольства США в Україні.

Можна говорити про інтерес до цього проекту зі сторону кримської молоді та зі сторони кримської влади, яка максимально заважала у проведенні цього проекту.

Навичкам роботи зі соціальними медіа та контентом була навчена велика група кримської молоді (близько 100 осіб).

Навчальні матеріали щодо основ просування контенту у соціальних мережах буди розіслані 50 представникам ЦГ, кримських НГО та молодим активістам.

Випускники тренінгів застосували отриманні у ході навчань навички для висвітлення місцевих проблем у соціальних мережах та для тиску на місцеву владу.

Завдяки тиску від місцевої влади (української, а потім – російської), випускники наших тренінгів отримали не тільки теоретичні знання, але й мали нагоду застосувати  ці знання на практиці. Створенні групи/сторінки у соціальних мережах будуть і далі наповнюються контентом від учасників наших тренінгів та просуваються у кримському Інтернет-просторі.

Таким чином, наша організація позитивно оцінює підсумки цього проекту та його ефективність. Усі заплановані у рамках проекту заходи (окрім підсумкової прес-конференції) відбулися. Випускники тренінгів продовжують застосовувати отриманні у ході навчань навички для висвітлення місцевих проблем у соціальних мережах та для тиску на місцеву владу. Супротив у реалізації цього проекту та тиск на виконавців свідчить про страх кримської влади перед можливостями активістів, які використовують соціальні мережі у своєї діяльності. Це ще один доказ ефективності цього проекту. Але проект був би більш ефективним, якщо б не російська окупація Криму. Завдяки їй нам було дуже важко закінчити цей проект та реалізувати усі заплановані заходи. Деякі наші активісти та тренери зіткнулися з великим тиском зі сторони окупаційної влади (навіть фізичним тиском) та були змушені покинути Крим.  Але ми впоралися з поставленими завданнями, реалізували усі проектні заходи та довели цей проект до логічного кінця.

Ми плануємо продовження схожого проекту на Півдні та на Сході України. По перше, в цих регіонах є велика проблема з впливом громад та активістів на місцеву владу. Активісті з цих регіонах необхідно навичкам роботи з соціальними медіа, і ,головне, навичкам створювання та просування власного контенту. По друге, наша організація має досвід ефективної реалізації подібного проекту у схожому регіоні.