Чер 22

Фінал конкурсу серед жінок-підприємниць Women’s Pitch Day: хто отримав грант

Відбувся фінал конкурсу серед жінок-підприємниць Women’s Pitch Day, створений Центром “Розвиток КСВ” (ініціативою Дівчата STEM) та платформою з розвитку усвідомленого підприємництва n.cubator. Генеральний партнер — UKRSIBBANK BNP Paribas. Партнери проєкту — компанії CISCO, WebEx, Lenovo. Національний партнер — Міністерство цифрової трансформації України.

У конкурсі стартапів взяли участь 27 команд з усієї України. Це дівчата та жінки від 18 років з крутими ідеями власної справи STEM спрямування (наука, технології, інженерія, математика), яких було обрано серед близько 100 команд, пройшли десятиденне навчання та презентували свої ідеї журі. 

Перше місце в конкурсі стартапів отримала команда iCardy, яку представляла Оксана Севрюкова. iCardy — це апаратний / програмний діагностичний інструмент, який дозволяє лікарям здійснювати віддалений моніторинг пацієнтів щодо доступних засобів для вирішення основних серцево-судинних захворювань. Команда отримала грант у розмірі 30 000 грн на розвиток ідеї та проєкту від генерального партнера UKRSIBBANK BNP Paribas. 

“Я дякую членам журі, що голосували за мій стартап iCardy. Коли оголошують переможця, і ти чуєш своє ім’я — це безумовне щастя, радість та гордість. Я бажаю кожній засновниці бізнесу пережити ці емоції. Ця перемога важлива складова на шляху розвитку нашого стартапу. Це ще один крок для створення кращих медичних умов у нашій країні у галузі кардіомоніторингу”, — поділилася Оксана. 

Переможниця також подякувала за можливість знайти однодумців, менторів/ок та створення спільноти, частиною якої є всі, хто був долучений до Women’s Pitch Day.

Друге місце та спеціальний приз, а саме 5 планшетів від інноваційного партнера заходу Lenovo, отримала команда Lingart з мобільним додатком нового формату для багатомовних інтерактивних аудіокниг, який дозволяє слухати технічну і навчальну літературу. У кожній книжці текст і аудіо синхронізовано, а до кожного речення можна додавати зображення, відео, таблиці, графіки і навіть редактор коду. 

Перед оголошенням переможниць Марина Саприкіна, Голова правління “Центр “Розвиток корпоративної соціальної відповідальності”, засновниця ініціативи “Дівчата STEM” побажала дівчатам віри. Навіть якщо вони не отримали першість цього разу, щоранку варто прокидатися і думати про те, що сьогодні зробили для своєї мети. Також Марина Саприкіна наголосила, що дівчата ще обов’язково зустрінуться в рамках ком’юніті стартаперок та дівчат у STEM. 

Світлана Маслакова, директорка з питань реструктуризації та стягнення боргів в UKRSIBBANK BNP Paribas Group зізналася, що на таких заходах її захоплює сміливість йти вперед, адже це ознака впевненості, а отже щастя. Дівчатам подякували за те, що вони роблять світ кращим, будучи сміливими та беручи на себе ризики. 

Основним критерієм оцінки для Наталії Лисенко, СМО у Cisco, була структура розповіді, простота і чіткість висловлювання, адже якщо учасниці можуть складну ідею пояснити простими словами, значить розуміють всі деталі та процеси. 

Антон Мельник, експерт з розвитку стартап-екосистеми України у Мінцифрі, після виступів дав поради щодо презентацій проєктів. Красива і структурована презентація, сторітелінг про команду та дослідження конкурентів — ключ до успіху. 

Марина Дорошенко, team lead команди маркетингу в Lenovo, побажала учасницям ніколи не зневірюватися, бути настирними на кожному своєму кроці. Алла Ємець, вчена у галузі клітинної біології та генної інженерії, сказала наостанок, що дівчата вразили її палітрою ідей, та побажала рухатися й обов’язково досягати висот. 

 Захід модерував Дмитро Швець, співзасновник платформи n.cubator та співорганізатор Women’s Pitch Day. На думку Дмитра, інноваційні підходи до навчання через дію дозволили протягом короткої програми з підготовки до пітч-дня створити умови максимально наближені до реальних та навчити учасниць не тільки пітчити власні ідеї, а й виявляти цільові аудиторії та розуміти їхні болі та потреби. Також вразила участь у програмі учасниць різних вікових груп, що гармонійно доповнило досвід енергією й навпаки. 

Запис заходу за посиланням.

Довідкова інформація

CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ» – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проєкти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSR Europe (Брюссель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія). www.csr-ukraine.org 

#ДівчатаSTEM – це спільнота активних дівчат та філіалів в школах та університетах України (надалі – Спільнота), що об’єднуються з метою більшого залучення та збільшення кількості дівчат до STEM-напрямів (наука, технології, інженерія, математика). Наразі у Спільноті 43 філіали. Детальніше про проєкти в рамках ініціативи ДівчатаSTEM на Facebook та Instagram

n.cubator – платформа з розвитку усвідомленого підприємництва, яка навчає системному бізнесу за допомогою новітніх підходів до навчання через дію, гейміфікацію та менторство

Місія n.cubator: розвивати громадянське суспільство через створення та розвиток нових усвідомлених та відповідальних бізнесів. www.ncubator.info

Чер 22

School of ME оголошує конкурс на вибір постачальника для надання консультаційних послуг з юридичних аспектів діяльності соціальних шкільних підприємств.

 

В рамках проєкту Social Student Companies To Activate The Youth, який реалізується School of ME у партнерстві з ChildFund Deutschland e.V. за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччини оголошується даний запит на консультаційні послуги.

Головною метою проєкту є розвиток сектора соціального шкільного підприємництва в Україні. У рамках проектної діяльності, ГО “Школа усвідомленого підприємництва” шукає постачальника для надання консультаційних послуг з юридичних аспектів діяльності соціальних шкільних підприємств.

Перелік консультаційних послуг передбачатиме:

проведення інформаційної сесії “Організаційні та юридичні аспекти діяльності соціальних шкільних підприємств в Україні”, для тренерів та кураторів з соціального шкільного підприємництва. Місце проведення Київ (плануємо офлайн із дотриманням всіх норм безпеки), в липні 2021 року, тривалість — 3 години;
консультування для 10 шкільних підприємств, що включає підготовку документів для реєстрації або зміни статуту, а також інструктаж кураторів в школах з приводу реєстрації, роботи з податковою і ведення бухгалтерії для молодіжних ГО. Період роботи — серпень-вересень 2021 року (загальна тривалість — 160 годин)

Для участі у конкурсі просимо надіслати:
лист-заявку, який включатиме опис досвіду заявника;
реєстраційні документи організації або фізичної особи, що планує надавати послуги;
цінову пропозицію.

Критеріями відбору підрядника будуть:
оцінка попереднього досвіду виконання схожих робіт;
досвід роботи в темі соціального шкільного підприємництва;
оцінка цінової пропозиції.

Кінцева дата подання пропозицій: 29.06.2021
Переможець тендеру буде визначений 30.06.2021

Надсилайте ваші пропозиції на електронну адресу konopkin@schoolofme.me, зазначивши в темі листа: “Конкурс на вибір постачальника для надання консультаційних послуг з юридичних аспектів діяльності соціальних шкільних підприємств” та вказавши назву вашої організації в самому листі. Також на цю адресу ви можете надсилати усі уточнюючі питання.

Чер 22

Відбір партнерів для проєкту “Protecting Civilians By, With, and Through Civil Society”

Center for Civilians in Conflict (CIVIC) is an international nonprofit with offices around the world working to improve protection for civilians caught in conflict zones. Our mission is to support communities affected by conflict in their quest for protection and strengthen the resolve and capacity of armed actors to prevent and respond to civilian harm. Our Theory of Change goal is to bring about a significant reduction in conflict-related civilian harm. We are advocates who believe that no civilian caught in conflict should be ignored and are advisors who provide practical solutions to preventing and responding to civilian harm. Learn more at civiliansinconflict.org. 

 PURPOSE 

The purpose of this request for proposal is to identify a local civil society partner organization for CIVIC’s project “Protecting Civilians By, With, and Through Civil Society.” 

The civilians and the communities affected by conflict rarely have direct access to the leaders and decision-makers who have the power to prevent further harm or to provide a remedy for the harm they suffer in war, and the governments doing the fighting too rarely take steps to address harm without being pressured to do so. The responsibility of filling the accountability gap for civilian harm thus falls largely to local and global civil society, including journalists and human rights organizations. Despite this heavy responsibility, many members of civil society and the media lack reliable or consistent ways to engage with local or international security forces to help local communities define their own security needs, express their concerns, or hold armed actors accountable for their conduct. 

Center for Civilians in Conflict (CIVIC) is prepared to help change this dynamic by connecting a global movement for protecting civilians with local action taken by civil society. We seek support for a project that will help establish common benchmarks for protecting civilians that can be shared among civil society globally and the means for local civil society to promote change locally. 

SCOPE OF WORK 

During the project, a partner CSO, in cooperation and consultation with CIVIC, will prepare: 

• Project plan 

The partner, in consultation with CIVIC, will develop a project plan. 

Using a standard NGO capacity assessment tool, CIVIC and the partner will identify specific technical area each is interested in building during the project. 

• Local evaluation and assessment tool 

In consultation with CIVIC, the partner will customize the evaluation framework and assessment tool in the Ukrainian context. 

• Pilot analysis 

Partner with CIVIC support will produce analysis that will identify strengths, weaknesses and opportunities in the prevention, mitigation, and response to harm in the context of conflict-affected areas in eastern Ukraine. To prepare such analysis, the partner with CIVIC support will utilize the customized evaluation tools. Based on the analysis, the partner and CIVIC will choose between 1 and 3 focus areas for advocacy. 

Networking workshop 

The partner with CIVIC support will conduct a workshop with five to ten stakeholders representing government agencies, Ukrainian CSOs, international NGOs, and international organizations to link the partner with the relevant decision-makers and POC advocates. 

• Strategy Session 

The partner and CIVIC will conduct a one-day strategy session to develop a coherent advocacy strategy. 

• Prepare Advocacy Strategy in consultation with CIVIC 

Using inputs from the strategy workshop, the partner and CIVIC will develop a summary advocacy strategy for use and dissemination among CSO partners. 

Prepare Advocacy Action Plan 

Partner and CIVIC will develop advocacy action plan for promoting changes or capitalizing on opportunities to improve the prevention, mitigation, or response to harm. 

Full Request for Proposal. 

Proposal Submission and RFP Questions: Oleksandr Tertychka, Program Coordinator / otertychka@civiliansinconflict.org 

Чер 22

Фахівець з безпеки / Security Officer

The Norwegian Refugee Council (NRC) is an independent humanitarian organisation helping people forced to flee. We work in crises across 31 countries, providing emergencies and long-term assistance to millions of people every year. We stand up for people forced to flee, advocating their rights. NORCAP, our global provider of expertise, helps improve international and local ability to prevent, prepare for, respond to and recover from crises. NRC also runs the Internal Displacement Monitoring Centre in Geneva, a global leader in reporting on and advocating for people displaced within their own country.

Employment with NRC may lead to employment in or deployment to Regions, Countries, Areas or Offices that may be host to considerable health, safety and security risks. NRC takes this very seriously and we have procedures in place to reduce known risks, but will never be able to take away all risks. NRC requires staff members who travel on an international contract to the field to undergo an medical examination with our medical provider. Employees must produce a Health Clearance Certificate before departure stating that there are no relevant health concerns. If staff are unable to provide this, NRC reserves the right to terminate the Contract of Employment.

NRC Ukraine is looking for Security Officer in our office in Severodonetsk.

Job Description

Role and responsibilities

Generic responsibilities:

 • Implement NRC’s safety and security policies at office level
 • Train staff in safety and security and provide regular briefings and updates
 • Immediately report all breaches of safety and security procedures and all threats to NRC staff, beneficiaries, activities or assets
 • Facilitate staff evacuation in emergency situations
 • Liaise with UN agencies, NGOs and other external actors to gain security information
 • Ensure vehicle and staff movements are monitored according to procedures and that necessary safety and security equipment are available and in good condition
 • Prepare security updates and reports as required

Specific responsibilities:

 • Assist Security Coordinator during his absence in providing regular briefings and updates for the staff before working on a field trip
 • Immediately report all breaches of safety and security procedures and all threats to NRC staff, beneficiaries, activities or assets
 • Assist Security Coordinator with facilitating staff evacuation in emergency situations
 • Ensure update information in Security training tracking sheet (STTS).
 • Monitor updated information through the all types of media concerning security matters and inform Security Coordinator with purpose of making overall security analysis.
 • Issue security equipment to the staff before departure on a field trip and control its safety and condition
 • Awareness of Security Coordinator responsibilities and support AM in security management and Covid-19 measures issues during the absence of Security Coordinator such as vacation, sick leave, duty travel etc. Additionally in this case, consider for security matter and approve a Travel Authorization Request for trips towards locations in the area of responsibility of Severodonetsk Area Office in Lugansk and Donetsk oblasts.
 • Be responsible for smooth and stable work of ICT equipment (laptops, desktops, printers, network equipment, etc.).  Able to solve hardware and software problems. Act as ICT officer when ICT officer is absent.
 • Ensure the stable and smooth functioning of networks, both LAN (wired and Wi-Fi) and Internet connections, in office and other premises rented by NRC.
 • Follow the NRC staff usage of ICT and office equipment. Ensure the proper and efficient usage/storage of ICT and office equipment in line with Security regulations and NRC ICT policy. Implement and follow the ICT access rules, including the NAS access level, passwords for personal PCs, regular password changes, encryption of most important data, etc.

Competencies

Professional competencies

These are skills, knowledge and experience that are important for effective performance.

Generic professional competencies for this position:

 • Experience from working at security/safety management in a humanitarian/recovery context
 • Experience working as an ICT Support Assistant in a humanitarian/recovery context is a plus
 • Previous experience from working in complex and volatile contexts
 • Skills in finding and solving problems
 • Documented results related to the position’s responsibilities
 • Intermediate/upper intermediate level of English language

Context related skills, knowledge and experience:

 • Basic Knowledge of the context in the areas NRC operates.
 • Understanding of TCP/IP protocol stack;
 • Experience with mail systems (MS Exchange 2010) and web servers (IIS, Apache) is a plus;
 • Experience with scripting languages (Windows/DOS batch) is a plus;
 • Working experience with MS SharePoint is a plus;
 • Knowledge of server maintenance is a plus
 •  Knowledge of Ukrainian and/or Russian language.

Behavioral competencies:

These are personal qualities that influence how successful people are in their job. NRC’s Competency Framework states 12 behavioural competencies, and the following are essential for this position:

 • Handling insecure environments
 • Coping with changes
 • Planning and delivering results
 • Communicating with impact and respect
 • Empowering and building trust
 • Working with people
 • Handling insecure environments
 • Analyzing
 • Empowering and building trust
 • Planning and delivering results

We offer:

 • Type of contract: 6 months contingent upon availability of funds.
 • Salary/benefits: According to NRC salary scale, terms and conditions.
 • Duty station: Severodonetsk, Ukraine.

Please note that we will contact only shortlisted candidates.

NRC retains the discretion to cancel the recruitment.

NRC might review applications before advert deadline, therefore interested candidates are encouraged to apply early.

For submitting CVs please follow the link.

 

Чер 22

Інформаційна відкритість Статутів та Положень про громадську участь у селищних громадах Харківського регіону

Аналітичний центр «Обсерваторія демократії» продовжує досліджувати інформаційну доступність Статутів територіальних громад Харківського регіону та Положень про різні форми громадської участі – локальних нормативних актів, які регламентують для мешканців громад практичну реалізацію залучення до місцевого самоврядування. На черзі – селищні громади. 

Відносно структури Статутів та переліку форм участі ми спиралися на «Методичні рекомендації щодо розроблення Статуту територіальної громади» Мінрегіону від 2019-го року. В означеному документі рекомендується практикувати та регламентувати в громадах як форми, які ми умовно називаємо «традиційними», так і більш сучасні партнерські та консультативні форми, які дають активніше залучення мешканців до управлінських процесів. Це – консультації з громадськістю, громадські ради та комітети при органах місцевого самоврядування, контрольно-наглядові громадські ради при організаціях, засновниками яких є органи місцевого самоврядування, громадські експертизи проектів рішень місцевої влади, участь у розподілі коштів місцевого бюджету. 

Наявність консультативно-партнерських форм в Статуті громади та Положеннях, за нашою методологією оцінки, дає громаді перевагу над іншими, у яких регламентуються лише «традиційні» форми: місцевий референдум, загальні збори громадян за місцем проживання, місцеві ініціативи, звернення громадян, органи самоорганізації населення, опитування громадськості, громадські слухання. 

Щодо методології оцінювання рівня інформаційної відкритості, вона докладно розписана в нашому матеріалі про відкритість міських громад. За відповідність кожному критерію з таблиці громаді нараховується 1 бал. Максимально громада може набрати 6 балів. А мінімально – 0 балів (якщо Статути та Положення на офіційному сайті громади відсутні або громада не має сайту). 

Критерій

Бали

Оприлюднено Статут громади, він містить форми громадської участі

1

Оприлюднено Положення про форми громадської участі

1

Статут громади легкодоступний на сайті: розміщений у спеціальному розділі (підрозділі)

1

Положення про громадську участь легкодоступні: розміщені у спеціальних розділах (підрозділах)

1

У Статуті докладно регламентовані форми громадської участі

1

У Статуті або Положеннях регламентовані партнерські та консультативно-дорадчі форми громадської участі

1

Розподіл селищних громад за рівнями відкритості 

В результаті аналізу сформувався розподіл громад за рівнями інформаційної відкритості, який відображено у інфографіці. Рівень відкритості громад, яким нараховано по 6 балів, вважаємо високим. Тих, яким нараховано по 4-5 балів, відносимо до середнього рівня. Громади, що набрали 1-3 бали – до низького рівня. А ті, що отримали 0 – до найнижчого рівня, інформаційно «закритих».

22.06.2021. І

Громади високого рівня відкритості Статутів та Положень (6 балів) 

Критеріям цієї категорії відповідає лише одна Малинівська громада (і навіть вона – з зауваженнями). Її Статут легко знайти на сайті: є спеціальний розділ у лівому вертикальному меню. Статут затверджений у 2017-му році, а у його Розділі ІІ наводиться докладна регламентація форм безпосередньої громадської участі в управлінні громадою. Перелік цих форм (глава 2.4.) містить 9 пунктів. Серед них – одна консультативно-партнерська: громадські ради. Зазначено, що для неї є окреме Положення. 

Однак, такого Положення на сайті не виявлено. У лівому вертикальному меню сайту є розділ «Ради», який містить підрозділ «Молодіжна рада», а його зміст свідчить, що цей громадський орган працює: опубліковані звіти з його діяльності. Однак, Положення про Молодіжну раду тут немає, – розміщено лише Положення «Про iнiцiативну групу з підготовки установчих зборів для формування складу Молодіжної ради при Малинiвськiй селищнiй радi». 

Однак, є Положення про консультації з громадськістю – другу сучасну форму участі, яка практикується в громаді. Положення розміщено у розділі «Громадська участь» лівого вертикального меню. У цьому розділі також є Положення про ще 3 форми участі: про громадські слухання, місцеві ініціативи, загальні збори громадян за місцем проживання. Розділ зручно структурований: має підрозділи для усіх означених форм участі, і у них розміщені відповідні Положення. 

Хоча для окремих форм участі Положень на сайті не розміщено, але для більшості – все ж є. Вони, а також Статут легко доступні для користувача, містять як «традиційні», так і новітні форми. Отже, відносимо цю громаду до інформаційно відкритих, хоча і зауважимо, що консультативно-партнерських форм має бути більше, ніж дві, і для кожної з них треба оприлюднити відповідні Положення. 

Громади середнього рівня відкритості Статутів та Положень (4-5 балів) 

До цієї категорії віднесено 2 громади: Сахновщинську (5 балів) та Новопокровську (4 бали). 

На сайті Сахновщинської громади у лівому вертикальному меню легко знайти Статут громади: він оприлюднений у однойменному розділі. Статут – «свіжий», затверджений у квітні поточного року. Очікування, що він відповідає Методичним рекомендаціям Мінрегіону і у ньому є сучасні форми громадської участі, виправдалися частково. Розділ ІІІ, де регламентуються форми участі, містить перелік з 9-ти пунктів. Однак, консультативно-партнерська форма серед них – всього одна (консультативно-дорадчі органи). 

Докладної регламентації форм участі статті Розділу ІІІ не містять: вони тут лише коротко роз’яснюються. Однак, в кінці Статуту в якості додатків зручно розміщені Положення про 4 форми: загальні збори громадян за місцем проживання, електронні петиції, громадські слухання, місцеві ініціативи. Що стосується консультативно-дорадчих громадських органів, то у ст.13 зазначається, що їх діяльність має регламентуватися окремими Положеннями. Але таких Положень пошуковиком сайту не виявлено. 

У Новопокровської громади сайт в лівому вертикальному меню містить підрозділ зі Статутом (у розділі «Офіційні документи»). Статут затверджений у березні поточного року. Він лише частково відповідає рекомендаціям Мінрегіону: зокрема, не містить додатків з Положеннями про форми громадської участі. Самі форми перелічені і досить докладно регламентовані у Розділі ІІ. Тут їх перелік (ст.2.4.2.) складається з 10 пунктів, і лише одна з форм – консультативно-партнерська (консультативно-дорадчі органи). Щодо майже усіх форм у відповідних статтях Розділу зазначається, що їх реалізація регулюється спеціальними Положеннями, які розробляє місцева влада. Але пошуковиком сайту цих Положень не індексується, і відповідних розділів немає. 

Громади низького рівня відкритості (1-3 бали) 

Таких громад – 11. По 3 бали набрали 3 громади (Близнюківська, Золочівська, Нововодолазька), По 2 бали – 6 громад (Борівська, Краснокутська, Печенізька, Слобожанська, Солоницівська, Шевченківська), по 1 балу присвоєно 2-м громадам (Зачепилівській та Коломацькій). 

Близнюківська громада на своєму сайті у лівому вертикальному меню має розділ «Про громаду»,  і у ньому розміщено Статут. Однак, він затверджений ще у 2007 році, і називається «Статут територіальної громади с-ща Близнюки, с.Інтернаціональне, с.Садове». Тоді як сучасна Близнюківська громада об’єднує 20 населених пунктів. 

У Розділі ІІ Статуту наводиться та коротко регламентується 10 форм участі (перелік складається з 11-ти пунктів, але 11-м, як і у деяких інших громад, розпливчасто значаться «інші» форми участі). А у ст. 80 визначаються засади функціонування ще однієї форми – органів самоорганізації населення. У ст.70 (де роз’яснюються «інші» форм участі) перелічуються (але не регламентуються) партнерсько-консультативні форми: комісії при органах місцевої влади, громадські ради, громадські експертизи. Наводиться також «оригінальна» форма – «загальноселищні толоки» (зі ст.68, у якій вона роз’яснюється, випливає, що це – прибирання території за ініціативою мешканців). Хоча, звичайно, навряд чи такий вид активности можна вважати участю в управлінні громадою. Положень про форми громадської участі внутрішнім пошуковиком сайту не індексується. 

У Золочівській громаді діють органи самоорганізації населення (вуличні комітети): у лівому вертикальному меню сайту є відповідний розділ, де розміщені їх списки. А Положення про комітети виявлено у іншому розділі – «Положення та програми» (підрозділ «Положення»). Також в ньому розміщені Положення про ще 5 форм участі (як «традиційних», так і консультативно-партнерських): місцеві ініціативи, загальні збори (конференції) членів громади, електронні петиції, Молодіжну раду при Золочівській селищній раді, «бюджет участі». 

А Статуту громади на сайті не розміщено: для нього немає відповідного розділу (підрозділу) і він не індексується пошуковою системою. 

На сайті Нововодолазької громади  розміщені Положення щодо деяких форм громадської участі, зокрема, і консультативно-партнерських. Їх досить легко знайти, хоча сайт побудований нестандартно (на платформі DOSVIT). Внутрішнім пошуком розділу «Документи» індексуються Положення про Молодіжну раду, Положення про бюджет участі, Положення про шкільний громадський бюджет, Положення про порядок проведення громадського обговорення. А Статут громади ані пошуком у розділі «Документи», ані у інших розділах не виявлено. 

На сайті Борівської громади Статуту не розміщено. А у підрозділі «Громадський бюджет» (розділ «Мешканцям» верхнього горизонтального меню) оприлюднено «Положення про громадський бюджет Борівської селищної територіальної громади». Також за допомогою пошуковика виявлено Порядок подання письмового звернення, у якому роз’яснюється, як мешканці можуть реалізувати цю форму участі. Набір регламентованих форм участі на сайті – мінімальний, і 2 бали громаді присвоєно лише за формальними ознаками: Положення є, і регламентує партнерську форму участі («громадський бюджет»). 

Схожа ситуація – на сайті Краснокутської громади. Для Статуту немає розділу (підрозділу), і він не індексується серед документів. А Положення щодо двох форм участі – є. У розділі «Електронні петиції» оприлюднено відповідне Положення. Також за допомогою пошуковика виявлено Положення про Молодіжну раду, яка створена при виконкомі селищної ради. Положення розміщено серед рішень селищної ради, як додаток до Рішення VIII сесії VIII скликання, яким була створена Молодіжна рада. 

На сайті Печенізької громади нелегко, але все ж можна знайти Положення про громадський бюджет (розміщено у підрозділі «Програми та положення», який входить до підрозділу «Офіційні документи» розділу «Діяльність», що у горизонтальному меню). Розділу (підрозділу) зі Статутом – немає. А пошуковиком сайт не обладнаний, отже, ані інших Положень, ані Статуту виявити не вдається. 

На сайті Слобожанської громади розділів (підрозділів) для Статуту та Положень немає. Внутрішнім пошуковиком Статут не індексується. Вдалося знайти Положення щодо консультативно-партнерської форми участі: «Про громадську комісію з житлових питань при виконавчому комітеті Слобожанської селищної ради». І ще одне  – щодо «традиційної» форми участі: «Про громадські слухання». 

У Солоницівській громаді сайт також не містить розділів (підрозділів) для Статуту та Положень. У розділі «Документи» Статут не індексується. А одне Положення щодо консультативно-партнерської форми участі виявлено. Це – «Положення про Молодіжну раду Солоницівської селищної ради». Воно розміщено у Рішенні №16 від 20.05.2021 р. XIV сесії селищної ради VIII скликання,  яким була створена Молодіжна рада і затверджено Положення. 

Шевченківська громада на сайті у лівому вертикальному меню має розділ «Положення», але Положень щодо форм громадської участі тут не розміщено. Розділу (підрозділу) для Статуту немає. Статут не було виявлено і за допомогою пошукової системи сайту. 

Щодо Положень про громадську участь – знайдено повідомлення зі стрічки новин від 15.04.2021 р. про те, що в цей день відбулося перше засідання Громадської ради, створеної при виконкомі 29 березня. Розглядалося питання про схвалення проекту Положення про неї. Але яким був результат – не повідомляється. Одне Положення все ж вдалося виявити шляхом пошуку – «Про громадську комісію з житловий питань при виконавчому комітеті Шевченківської селищної ради» (міститься у Рішенні виконкому № 26 від 24.03.2021р., яким воно було затверджено). 

У Зачепилівській громаді на сайті в верхньому горизонтальному меню є Розділ «Громада», а у ньому – підрозділ «Статут». Однак, він не містить документів. Статут громади виявлено лише за допомогою пошуковика сайту. Він затверджений у 2011-му році. Дуже коротка ст.7 (складається всього з 2-х пунктів) визначає можливість створення органів самоорганізації населення. У ст.14 стисло регламентуються загальні збори громади, у ст.15 – громадські слухання, у ст. 16 – місцевий референдум, а у ст.21-22 – дострокове припинення повноважень органів та посадових осіб громади, а також – органів самоорганізації населення. 

Звертає увагу, що у Статуті означені статті не згруповані у спеціальний розділ (як зазвичай робиться). До того ж, загального переліку форм участі в окремій статті Статут не містить. Немає серед статей і тих, які б регламентували консультативно-партнерські форми участі. А Положень щодо громадської участі на сайті не індексується. 

На сайті Коломацької громади Статут розміщений у розділі «Селищна рада» верхнього горизонтального меню. Знайти його важко: контент структурований у вигляді стрічки новин, і для виявлення Статуту необхідно перегорнути декілька сторінок повідомлень. 

Статут розміщений не PDF-файлом, а завантажений безпосередньо на сайт: печатки селищної ради та підпису голови він не містить, – позначений лише рік прийняття – 2007-й. У ст.37 Розділу ІІІ зазначено, що «Коломачани мають право … безпосередньо брати участь у здійсненні місцевого самоврядування в різноманітних формах прямого волевиявлення». Але з форм громадської участі в Статуті коротко регламентовані лише місцеві ініціативи (ст.39). А Положень про форми громадської участі пошуковиком сайту не індексується. 

Інформаційно «закриті» громади (0 балів) 

Ця група – найчисленніша: налічує 12 громад. 11 з них не розмістили на сайтах Статутів та Положень про громадську участь. А 1 громада (Безлюдівська) не має офіційного сайту. 

На сайтах Великобурлуцької, Височанської, Дворічанської,  Роганської, Чкаловської  громад немає розділів (підрозділів) для Статуту та Положень про громадську участь, а внутрішня пошукова система відповідних актів не знаходить. Сайт Савинської громади, окрім того, не обладнаний пошуковиком. 

У Донецькій громаді на сайті у розділі «Про Донецьку селищну раду» є підрозділ «Статут територіальної громади Донецької селищної ради». Але він – «порожній». Статут та Положення на сайті не індексуються. 

У Пісочинській громаді знайдено повідомлення зі стрічки новин про те, що 9 квітня 2019 року на XIX сесії VII скликання селищної ради розглядалося питання про створення Молодіжної ради. Але при спробі перейти за посиланням до рішень цієї сесії у розділі  «Рішення селищної ради» виникає «помилка 404»: яке рішення щодо Молодіжної ради було прийнято – невідомо. Положення про неї (та про інші форми участі), а також Статуту на сайті не виявлено. 

На сайті Старосалтівської громади виявлено лише Проект рішення місцевої ради «Про затвердження Положення про Громадський бюджет (Бюджет участі) Старосалтівської селищної ради». Але чи було це рішення прийнято і на якій сесії – невідомо: у тексті Проекту номеру сесії та дати немає, зазначено лише рік – 2020-й. 

Малоданилівська та Кегичівська громади мають по 2 версії сайтів: старі та нові. Але на жодній пошуковими системами не визначається ані Статутів, ані Положень про громадську участь, а відповідних розділів (підрозділів) немає. 

Висновки та рекомендації 

Серед селищних громад Харківської області виявлено численну групу інформаційно  «закритих» щодо Статутів та Положень про громадську участь громад. Громад, у яких на сайтах не індексується цих документів – 46,2% від загальної кількості (12 з 26-ти). Тоді як серед міських громад таких – всього 29,4% (5 з 17-ти). 

Навряд чи відсутність на сайтах 12-ти селищних громад Статутів та Положень є свідченням того, що їх не розробили в жодній з цих громад. Скоріше, це свідчить про низьку активність місцевої влади у сфері забезпечення транспарентності своєї роботи. 

Оприлюднення на сайтах локальних нормативних актів з залучення громадськості до місцевого самоврядування – актуальне завдання для представників органів влади таких громад, як в розрізі завдань реформи децентралізації, так і виконання вимог законодавства. 

А якщо в громадах Статути та Положення про громадську участь ще не розроблені, зробити це не є великою проблемою. Адже спеціально для цього Мінрегіоном створені Методичні рекомендації, де структура цих документів докладно розписана. Отже, розробка та оприлюднення Статутів та Положень – питання компетентності посадовців місцевого самоврядування та усвідомлення такої необхідності. 

У Статутах громад, які розмістили їх на сайтах, часто спостерігається мінімальна кількість консультативно-партнерських форм участі (у деяких – всього по 1-2 таких форм). Доцільно розширити перелік і регламентацію цих форм. Принаймні, збільшити їх кількість до тої, що рекомендує Мінрегіон

У громад, віднесених до низького рівня відкритості, спостерігається фрагментарне розміщення локальних нормативних актів на сайтах: немає або Статутів, або Положень про громадську участь. Подолати цю проблему неважко, якщо означені акти в громадах розроблені. Розміщення їх на сайтах підвищить рівень транспарентності місцевої влади. 

Оптимальним в плані інформаційної відкритості виглядає таке оприлюднення Статутів та Положень про громадську участь, коли вони розміщуються компактно: Положення містяться в кінці тексту Статуту в якості додатків до нього. Також логічно, щоб в громаді були розроблені і оприлюднені Положення щодо усіх форм участі з переліку, який наводиться у Статуті. Виключенням тут, звісно, є лише ті форми, які докладно регламентуються відповідними законами. 

Аналітичний центр «Обсерваторія демократії». 

Матеріал підготовлений в рамках проекту «Promoting Democratic Elections in Eastern Ukraine», який реалізується за фінансової підтримки Національного фонду на підтримку демократії (NED).  Зміст публікації не обов’язково відображає точку зору NED і є предметом виключної відповідальності Аналітичного центру «Обсерваторія демократії».

Чер 22

НАТО радіомарафон 2021 – програма п’ята: Канада

17 червня в ефір вийшла п’ята програма НАТО РАДІОМАРАФОНУ!

Сьогодні нашою поважною гостею була Лариса Ґаладза, Пані Посол Канади в Україні, а також уже традиційно з нами була Світлана Ротаєнко, керівниця проєктів Центру інформації та документації НАТО в Україні. Поговорили про те, які напрямки та ініціативи на сьогоднішній день реалізуються в рамках співпраці Канади та України, про відносини Україна-НАТО, дізналися цікаві факти про Канаду. Дякуємо за цікаву розмову!

Перемогу у вікторині здобув Костянтин із Києва. А от хто поїде в штаб-квартиру НАТО у Брюсселі, ми дізнаємося вже завтра – чекайте на розіграш у прямому ефірі 18 червня.

Фундація прав людини за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні сьомий рік поспіль проводить НАТО РАДІОМАРАФОН. Цьогоріч він триває з 12 травня по 18 червня, щоп’ятниці з 15:00 до 16:00.

Послухати ефір можна тут

#natoradiomarathon

Чер 22

Lead Fiscal Consultant

The United States Agency for International Development in Ukraine (USAID/Ukraine) has awarded Chemonics International a contract (USAID Democratic Governance East Activity) to support USAID/Ukraine’s objectives of promoting inclusive civic identity, common civic values, and a unified Ukraine by addressing the divisive impacts of Russia’s aggression, cases of far-right Ukrainian nationalism, and the consequences of ongoing armed conflict through increased citizen participation, improved service delivery and more responsive governance. The Ukraine Democratic Governance East Activity’s (DG East) purpose is to “to strengthen the connection and trust between citizens and their government in Eastern Ukraine” and methodology is to (1) [develop] greater acceptance of a shared civic culture based on common values and understandings, and (2) increase participation to improve Ukraine’s governance and reform processes and help to resolve community problems. Activities across the two objectives will be implemented across five project offices: Kyiv, Kramatorsk, Severodonetsk, Mariupol and Kherson.

The overall goal of this assignment is to train members of communities, officials of amalgamated territorial communities and partner cities of the DG East Project to gain practical skills to effectively perform their duties while implementing fiscal decentralization reform.in the conditions of the fiscal decentralization. A team of three consultants (Lead Fiscal Consultant, Short-term Community Development Consultant and Consultant on Exchange Program) will teach communities to find ways to increase their own incomes. This involves the development and formation of local finances.

 Title: Lead Fiscal Consultant

Length of Assignment: Short-term

Estimated LOE: 88 LOE

Assignment Location: Severodonetsk, Lysychansk, Starobilsk, Stanitsa Luhanska, Sloviansk, Rubizhne and Toretsk.. 

Dates: o/a August 01, 2021 through February 24, 2022

Detailed responsibilities:

 • Coordinate work of all 3 consultants involved in the activity;
 • Coordinate development and consolidate the training program through working closely with officials of amalgamated territorial community of West Ukraine and in cooperation with the Community Development and Exchange Program Consultants;
 • Coordinate the selection of national stakeholders that will be invited to the study tour;
 • Manage the distribution of a questionnaire (Google form) among city council officials/ civil-military officials and/or citizens (through community leaders) to clarify financial issues that need to be resolved in communities;
 • Development of training course modules;
 • Organize a 3-day training in Luhansk oblast in cooperation with 2 local experts and DG East field project office in Severodonetsk, including but not limited to inviting guest speakers, putting togther the agenda, finding a training location and providing organizational, coordination and logistical support;
 • Coordinate communication with participants of target communities;
 • In preparation of the plenary sessions and panel discussions coordinate the discussion regarding the different formats of Territorial communities’ cooperation;
 • In preparation of the plenary sessions and panel discussions manage the discussion regarding different formats of Territorial communities’ cooperation;
 • In close coordination with the Community Development and the Exchange Program Consultants, conduct one (3-day) in-country Study Tour (to either Ivano-Frankivsk/ or Ternopil / or Rivne/ or Zytomyrto) 15 city councils and civil military administrations representatives to learn best practices for material and financial independence of local self-government;
 • Lead Consultant in cooperation with the Community Development and Exchange Program Consultants develop the agenda for the Study tour for the 3-day study tour to the in-country (excluding travel) to 15 participants (Exact dates TBD);
 • Submit the list of participants for the study tour to the DG East Regional Director Severodonetsk;
 • Assist in carrying out of the study tour, including but not limited to the following: Provide necessary support to the participants and local STTA during the study tour, take notes during meetings, provide reflections on how the new information relates to material and financial independence of local self-government. and can be used in Ukrainian context. Draft and write the study tour report;
 • Support participants in developing the Action Plans during the study tour. The action plans will outline the independent sources of budgeting and increase financial resources per capita;
 • Lead the organizing plenary sessions and panel discussions with the officials of amalgamated territorial communities and partner cities of the DG East Project to discuss different formats of cooperation among Territorial communities’ and a set-up the partnership market in close cooperation with other local STTA expert’s project office in Severodonetsk. Exact division of tasks between experts will be determined in the process of organization the  Round Table discussion. The  document ”Local Budget Forecast”  will include the main indicative forecast indicators of the local community budget, budget revenue capacity, financial support of priority areas, inter-budgetary relations;
 • Draft the Round Table Discussion report and recommendations, with input of other local STTA experts;
 • In close coordination with the Community Development and Exchange Program Consultants, draft at least one city budget program developed by local fiscal specialists;
 • In close coordination with the Community Development consultant develop the” Potential for Revenue Growth” guide;
 • To execute in the local governance processes by equipping them with necessary tools and strengthening their advocacy skills – where possible with use of the previously developed guide” Potential for revenue growth” guidelines;
 • Review the action plans developed by the study tour participants;
 • Provide necessary support in implementation of the action plans. This includes regular meetings (up to 3 if necessary, per community) with the Local Government Entity representatives and online support;
 • Co-organize with the Community Development and Exchange Program Consultants a round table evaluation of the results achieved in the study tour.

Requirements:

 • BA Degree in Public Business Administration, Economics, Financial, International Relations of other relevant field;
 • At least 3 years of experience:
  • Financial and/or program support service or other related field;
  • Working with representatives of city councils developing strategies for addressing issues through city councils in Ukraine; citizen participation local government and governance focused projects in Ukraine;
  • Working with municipal/local budget systems, action plans per target areas to address problems of citizens in the partner cities;
  • Drafting manuals, guidelines and toolkits to support city councils at the municipal level in Ukraine;
  • Demonstrated professional experience as a trainer;
 • Good understanding of the regional context preferably earlier experience working in Ukraine or in Donbas region; and of the political context in eastern Ukraine;
 • Experience working in large programs funded by international donors will be an advantage;
 • Fluency in Ukrainian, English and Russian;
 • PE registration is highly desirable.

 APPLICATION INSTRUCTIONS:

Interested and qualified candidates should send their CV to ukraineDGeastrecruit@chemonics.com with the subject line: “Lead Fiscal Consultant” by 18:00 on Tuesday, July 06, 2021. No telephone inquiries, please. Only selected candidates will be contacted and shortlisted for an interview. 

 “Chemonics is an equal opportunity employer and does not discriminate in its selection and employment practices on the basis of race, color, religion, sex, national origin, political affiliation, sexual orientation, gender identity, marital status, disability, genetic information, age, membership in an employee organization, or other non-merit factors.”

Чер 21

Logistic Officer

About DAI

DAI is a global development company with corporate offices in the United States, the United Kingdom, EU, Nigeria, Pakistan, and Palestine and project operations worldwide. We tackle fundamental social and economic development problems caused by inefficient markets, ineffective governance, and instability. DAI works on the frontlines of global development. Transforming ideas into action—action into impact. We are committed to shaping a more livable world. DAI and its employees are committed to confronting racism and holding ourselves accountable for positive change within the company and in the communities, cultures, and countries in which we live and work.  DAI is committed to attracting and retaining the best employees from all races and backgrounds in our continued effort to become a better development partner. DAI upholds the highest ethical standards. We are committed to the prevention of sexual exploitation, abuse, and harassment as well as other ethical breaches. All of our positions are therefore subject to stringent vetting and reference checks.

DAI is seeking qualified candidates for the Kyiv-base Logistic Officer position on its newly awarded USAID Governance and Local Accountability (HOVERLA) Activity. Interested candidates should submit their application through the following portal:

https://fs23.formsite.com/OLJTgx/quxlyo8hmw/index.html?1618952685727

The deadline for applications is July 14, 2021. Due to a high volume of applications received, we are unable to contact each applicant individually regarding the status of their application. Only shortlisted candidates will be contacted in response to this job advertisement.

 Project Background

DAI Global is implementing the USAID-funded Governance and Local Administration (HOVERLA) Activity, based in Kyiv, Ukraine. This project is designed to support Ukraine advance self-reliant local governance including legislative reforms, participatory strategic planning methodologies, service improvement, local economic development, civil society engagement, and capacity building of sub-national government entities.  The Activity has three objectives:

 • Objective 1: Ukraine’s system of local self-governance is increasingly institutionalized and effective
 • Objective 2: More self-reliant subnational governance
 • Objective 3: Citizens play an increasingly influential role in local governance processes

Roles Purpose:

The Logistics Officer is responsible for providing day-to-day logistical support to HOVERLA technical and operational staff and consultants. S/he oversees adherence to the project’s Field Operations Manual (FOM), USAID regulations, contract requirements and limitations, policies, procedures, controls, and reporting systems.

Objectives and Duties:

 • Actively participate in coordination and organization of the project’s major events, conferences, VIP visits, etc.
 • Coordinate logistics for business trips, seminars, conferences, and meetings, including international travel – both for the project staff and external parties; ensure security of project staff travel.
 • Assist in scheduling and preparing travel arrangements for meetings and events.
 • Provide arrangements, with close cooperation with procurement department, for project workshops, training events, STTAs, and other logistical needs as required.
 • Manage logistics and procurement processes, ensuring DAI and USAID rules and regulations are followed transparently.
 • Coordinate with the procurement team in negotiating the best deals with vendors and suppliers.
 • Maintain relationships with vendors and suppliers who provide logistics/travel project support.
 • Work with procurement as well as technical staff to ensure that actions are conducted in a highly efficient manner by promoting proper planning well in advance of upcoming activities.
 • Identify areas in FOM where policies, procedures and/or practices may not be fully aligned with project practice and advise project management with options and recommendations.
 • Ensure that logistics records are well-organized, maintained and updated.
 • Prepare accurate and timely field reports and other documentation as required; maintain office management files.
 • Keep respective activity records in DAI corporate system (TAMIS).
 • Other duties as assigned.

Qualifications:

 • Bachelor’s degree in Logistics, Business, Business or equivalent.
 • At least 3 years work experience in the administrative support field, preferably with USAID or other international donor-funded projects.
 • Well organized and self-directed, analytical ability, good judgment, and strong operational focus.
 • Ability to respond effectively to time-sensitive demands & inquiries.
 • Proficiency using Microsoft office suite, and other relevant software.
 • Fluency in English is preferred, proficiency in Ukrainian is required.
Чер 21

Administrative Assistant

About DAI

DAI is a global development company with corporate offices in the United States, the United Kingdom, EU, Nigeria, Pakistan, and Palestine and project operations worldwide. We tackle fundamental social and economic development problems caused by inefficient markets, ineffective governance, and instability. DAI works on the frontlines of global development. Transforming ideas into action—action into impact. We are committed to shaping a more livable world. DAI and its employees are committed to confronting racism and holding ourselves accountable for positive change within the company and in the communities, cultures, and countries in which we live and work.  DAI is committed to attracting and retaining the best employees from all races and backgrounds in our continued effort to become a better development partner. DAI upholds the highest ethical standards. We are committed to the prevention of sexual exploitation, abuse, and harassment as well as other ethical breaches. All of our positions are therefore subject to stringent vetting and reference checks.

DAI is seeking qualified candidates for the Kyiv-based Administrative Assistant position on its newly awarded USAID Governance and Local Accountability (HOVERLA) Activity. Interested candidates should submit their application through the following portal:

https://fs23.formsite.com/OLJTgx/quxlyo8hmw/index.html?1618952685727

The deadline for applications is July 14, 2021. Due to a high volume of applications received, we are unable to contact each applicant individually regarding the status of their application. Only shortlisted candidates will be contacted in response to this job advertisement.

 Project Background 

DAI Global is implementing the USAID-funded Governance and Local Administration (HOVERLA) Activity, based in Kyiv, Ukraine. This project is designed to support Ukraine advance self-reliant local governance including legislative reforms, participatory strategic planning methodologies, service improvement, local economic development, civil society engagement, and capacity building of sub-national government entities.  The Activity has three objectives:

 • Objective 1: Ukraine’s system of local self-governance is increasingly institutionalized and effective
 • Objective 2: More self-reliant subnational governance
 • Objective 3: Citizens play an increasingly influential role in local governance processes

 Roles Purpose:

The Administrative Assistant ensures proper flow of the Kyiv office procedures and provides support to the HOVERLA team and the senior management. The Administrative Assistant oversees maintenance and proper operation of the office equipment and keeps the office supplies in stock. This role includes working closely with the HOVERLA leadership team by handling clerical duties, coordinating calendars, and organizing meetings, and performing other duties as required. 

 Objectives and Duties:

 • Responsible for ensuring that project property is well-maintained, kept clean, used solely for intended official purposes, and used in accordance with terms and conditions of lease or rental agreements.
 • Ensure that each lease and rental agreement is kept in its appropriate file location according to the Project Record Map, and that requests for payments are submitted promptly to the Finance department.
 • Manage the process for stocking and maintaining office supplies.
 • Maintain accurate and complete operational record-keeping and filing systems.
 • Ensure that administrative records are well-organized, maintained and updated.
 • Maintain communication with DAI’s home office staff on administrative and operational aspects of the project.
 • Maintain relationships with the landlord, office building management, and vendors or suppliers who provide administrative and/or operational project support.
 • Support receipt and timely distribution of mail, DHL and other communications to responsible project staff.
 • Coordinate conference room bookings on an as needed basis.
 • Keep the inventory log up to date and accurate, make sure all asset items are labeled properly and in time. Perform inventory reviews annually.
 • Prepare accurate and timely reports and other project documentation as required; maintain project files.
 • Keep respective activity records in DAI corporate system (TAMIS).
 • Perform other related tasks as requested.

 Qualifications:

 • Bachelor’s degree or equivalent.
 • At least 2 years of work experience in a NGOs, international organizations or local authorities.
 • Proficiency using Microsoft office suite and other relevant software.
 • Previous experience working in USAID-funded projects preferred.
 • Good command of English.
 • Proficiency in Ukrainian and Russian.

 

Чер 21

“У міста є Я”: презентація книги Ірини Озимок та зустріч з мером

Побувати у великій сесійні залі міста Львова, побачити як функціонує місто та розпитати про усе в його мера – усе це на інтерактивній презентації книжки Ірини Озимок “У міста є Я”. Запрошуємо на цю подію маленьких львів’ян!

Окрім спілкування з авторкою книжки, учасники отримають змогу поставити запитання меру про те, як функціонує місто, дізнатися більше про транспорт, воду, тепло, сміття, дитячу участь, а також запропонувати власні ідеї для якісних змін у місті. Маленькі львів’яни зможуть «попрацювати» у сесійній залі, аби детально ознайомитися з роботою місцевої влади.

Щоб зареєструватися на подію, потрібно заповнити форму.