Вер 25

Конкурс цифрової трансформації “Дієва громада” від Мінцифри

Міністерство цифрової трансформації оголосило конкурс «Дієва Громада» (дізнатись більше). Це перший етап оцінки цифрової трансформації територіальних грома для написання майбутньої стратегії цифрової трансформації регіонів.

Конкурс проводиться Міністерством цифрової трансформації України у співпраці із Програмою «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP), що впроваджується Фондом Східна Європа та Фондом Innovabridge за підтримки Швейцарії.

Участь у конкурсі може взяти кожна громада в Україні. 

Щоб взяти участь необхіно зареєструватись на сайті https://hromada.diia.gov.ua/#participation-form та описати кращий реалізований або запланований проект.

Увага! Збір анкет триватиме до 7 жовтня.

Номінації Конкурсу:

 • Інновація в сфері публічних послуг
 • Найбільший ефект для громади за мінімум витрачених фінансів
 • Цифрова інфраструктура
 • Ефективне управління ресурсами
 • Взаємодія влади та громади
 • Інновації у сферах, освіти, охорони здоров’я, соціальній, ЖКГ та ін.

 Мета конкурсу: підтримати процес цифровізації громад для зручного життя людини.

 Завдання конкурсу: 

 • Дослідити та порівняти поточний рівень готовності до цифровізації муніципалітетів України
 • Надати поштовх до цифровізації громад та областей
 • Створити мережу муніципалітетів — цифрових лідерів

Чому варто взяти участь у Конкурсі:

 • підвищити привабливість територіальної громади для отримання міжнародної технічної допомоги;
 • стати частиною спільноти Дієвих громад, які будуть цифровими лідерами України; 
 • отримати рекомендації щодо цифрової трансформації у вашій громаді; 
 • поділитися успішними практиками з іншими громадами; 
 • підвищити інституційну спроможність для кращої взаємодії зі своїми жителями; 
 • взяти участь у написанні Національної стратегії цифровізації. 

Переможці Конкурсу будуть оголошені 15 жовтня 2020 року. 

За додатковою інформацією звертайтеся за електронною адресою info@hromda.diia.gov.ua.

 

Джерело: decentralization.gov.ua.

Вер 25

Серія онлайн-нетворкінгів “Matchmaking with Creative Europe”

Цієї осені 12 національних бюро програми ЄС «Креативна Європа» з усього континенту (а саме: з України, Греції, Польщі, Німеччини, Тунісу, Чехії, Швеції, Словенії, Фінляндії, Португалії, Угорщини та Хорватії) об’єднають зусилля, щоб побудувати нові зв’язки між представниками культурних та креативних індустрій зі всієї Європи.

Вони проведуть три нетворкінг-сесії “Matchmaking with Creative Europe” для всіх, хто прагне знайти міжнародних партнерів для своїх майбутніх проєктів у той час, коли подорожі та особисті зустрічі неможливі. Протягом двох годин кожен учасник зможе зустрітися з потенційними партнерами для своїх проєктів, представити свою ідею іноземним колегам, обмінятися досвідом та викликами в цей невизначений час.

Учасники представлять свої ідеї проєктів, куди вони планують залучити міжнародних партнерів та/або мають серйозний намір співпрацювати з колегами з усього регіону в рамках відповідних тем (діджиталізація у культурі, гендерна рівність у мистецтві або сталий розвиток у культурі).

Кожен захід буде присвячений певній темі, і кожен представник від організації може брати участь лише в одній сесії. Кількість місць для кожного нетворкінгу суворо обмежена, тому, будь ласка, подавайте заявку на участь лише в тому випадку, якщо у вас є або ви шукаєте проєкт безпосередньо у певній галузі:

 • 13 жовтня 11:00-13:00 «Діджиталізація у культурі»
 • 5 листопада 11:00-13:00 «Гендерна рівність у мистецтві»
 • 26 листопада 11:00-13:00 «Сталий розвиток у мистецтві»

Для того, щоб взяти участь у нетворкінгу, необхідно зареєструватися до 4 жовтня 2020 року за посиланням.

Вер 25

Світлана Матвієнко про похід активістів на вибори: “Треба чітко розуміти куди, з ким і навіщо ти йдеш, й де принесеш найбільшу користь”

Що мотивує громадських активістів йти у владу? Чим вони жертвують у разі перемоги? Чи зможуть стати ефективними та змінити якість політики? Про це розповідають гості програми “Активізація з Людмилою Тягнирядно” голова Ради громадської організації “Лабораторія законодавчих ініціатив”, директорка Української школи політичних студій Світлана Матвієнко, голова Координаційної ради БО “100% Життя” Дмитро Шерембей та радниця віце-прем’єр-міністра з євроінтеграції Світлана Заліщук.

Активістам, які зараз ідуть на місцеві вибори, я би не позаздрила, це складний вибір. Тут варто відзначити, що не можливо стати політиком без внутрішнього бажання. Проте найголовніше – це готовність і розуміння, що ти там будеш робити і для чого ти туди йдеш“, – вважає голова Ради “Лабораторії законодавчих ініціатив” Світлана Матвієнко.    

Одним із проєктів “Лабораторії законодавчих ініціатив” є  Українська школа політичних студій, де організатори збирають професіоналів у різних сферах для налагодження суспільного діалогу.

“Наша задача показати через навчання, спілкування і дискусії, реальну картинку того, що може очікувати молодих лідерів у владі. Крім того, ми говоримо про відповідальність, яку можуть  взяти на себе ці лідери і чим готові вони працювати для суспільного блага“, – зазначає директорка Української школи політичних студій Світлана Матвієнко.    

Нині присутній тренд у політичних партіях брати до своїх лав громадських активістів. Такий різкий старт у політику національного масштабу по-різному показує людей. Хтось після закінчення каденції йде з втратами, а інші зі здобутками.

“Репутаційні втрати бувають шаленими. Якщо говорити про здобутки, то це вже залежить від талантів, цінностей і життєвого плану, який має людина. Український політичний процес далекий від ідеального“, – каже директорка Української школи політичних студій Світлана Матвієнко.    

Сьогодні слово “активіст”, певною мірою, стає суспільною проблемою, вважає експертка. Багатьом громадським активістам піти на вибори і програти їх – не страшно, страшно потім не займатися політикою.

Активіст у списку – це тренд. Є тренди на співаків, зірок. У політиці цей тренд спадає. Зараз тренд на місцевих активістів. Чому? Усе дуже просто. Громадянське суспільство має набагато вищий показник довіри, ніж політичні партії і різноманітні політичні гравці. Тут є й інша проблема – це компроміси. Від якої партії піти? Як бути зі своєю репутацією? Як правильно її конвертувати? Кому подарувати її? Яку партію підтримати? Проблема у тому, що в Україні немає сильних партій“, – підкреслює голова Ради “Лабораторії законодавчих ініціатив” Світлана Матвієнко.

Похід у політику – це питання покликання, вважає Світлана Матвієнко.

Багато людей, які потрапили на посади, дуже цього хотіли, працювали над цим. Я переконана тут питання в покликанні. Наприклад, особисто я вважаю, що людині має буде комфортно. Вона має знати, де вона приносе найбільшу користь. Треба дуже чітко усвідомлювати куди, з ким і навіщо ти йдеш. Коли ти один раз ідеш на компроміс і не вмієш себе захищати, це обов’язково закінчиться не дуже добре“, – зауважує Світлана Матвієнко.

Голова Координаційної ради БО “100% Життя” Дмитро Шерембей вважає, що для громадського середовища і країни є корисними не лише позитивні перетворення активістів на політиків.  

“Навіть негативні приклади, коли яскраві представники громадянського сектору йшли в парламент і “злилися”, “погоріли” – це вже позитивний досвід для громадського сектору України. Чому? Це таке сито, котре також нас чистить і дає можливість інакше дивитися на наш рух. Інакше ставити мету для людей, яких ми обираємо у владу. У будь-якому випадку до влади потрібно ставитися як до інструменту змін”, – зауважує голова Координаційної ради БО “100% Життя” Дмитро Шерембей.  

Президент Володимир Зеленський на одній зі своїх пресконференції скаржився на те, що складно знайти професійних людей на керівні позиції і що влада має кадровий дефіцит. Світлана Матвієнко вважає, що професійних людей вдосталь, лише вони не є лояльними до нової політичної верхівки.

“Політика має бути професійною діяльністю. Мають створюватися сильні політичні партії, які виховуватимуть лідерів. Людей хороших дуже багато і вони достойні були б не просто займати якісь посади, а реформувати цілі сфери, але дуже часто ці люди є нелояльними і зручними для влади. Парламент, як і будь-яка суспільна інституція, це своєрідне відображення дзеркала суспільства“, – вважає Світлана Матвієнко.

Радниця віце-прем’єр-міністра з євроінтеграції Світлана Заліщук переконана, що люди з новими цінностями, підходами, ефективністю зможуть краще впливати на зміни в країні.  

“Моя особиста думка, що люди з громадянський сектору, мають максимально сьогодні заповнювати всі щаблі влади і законодавчої, і  виконавчої, і на місцевому рівні. Саме так ми і змінюємо систему, ми її ламаємо зсередини. Можна залишатися в громадському секторі і бути найефективнішою громадською організацією з фантастичною репутацією, з цитуванням у ЗМІ, але питання до ККД. Реальних змін у державі, мені здається, все-одно буде менше“, – говорить радниця віце-прем’єр-міністра з євроінтеграції Світлана Заліщук.  

А директорка Української школи політичних студій Світлана Матвієнко додає: “Моя порада активістам, які йдуть на місцеві вибори одна – не забувати всі передвиборчі гасла й посилання на слово цінності, які вони вживали і вживатимуть протягом кампанії“.

Слухати ефір 

Дивитися ефір 

Джерело: Українське радіо 

Вер 25

Вебінар від Unistudy: Online Research Skills – квиток на програму мрії

Що: вебінар від Unistudy
Тема: Online Research Skills – квиток на програму мрії!
Коли: 30 вересня, 20.00, середа

Реєстрація на безкоштовний вебінар за посиланням.

Online research skills – це навички, які допоможуть тобі швидко знайти необхідну інформацію в інтернеті, перевірити джерела, задавати правильні питання для отримання бажаних відповідей плюс поважати авторство та не допускати плагіат інформації.

Для чого і навіщо?

 • вступити у виш за кордоном та отримати стипендію на бакалаврат, магістратуру, PhD, постдок тощо
 • знайти, податися на волонтерську можливість за кордоном і пройти!
 • підготуватися до онлайн-інтерв’ю/співбесіди для стажування, роботи, навчання за кордоном

Як саме ти можеш застосувати ці навички?

 • для складання резюме та вказання релевантної інформації, яка покаже тебе як ідеального кандидата/ку на участь в освітній програмі за кордоном
 • для написання супровідного листа, щоб коротко, чітко та лаконічно, з перших рядків листа підкреслити ключові збіги твоєї кандидатури для особи, яка буде відбирати учасників
 • для написання мотиваційного листа, щоб в мотиваційному листі описати, як це збігається з вашими планами на майбутнє та особистою позицією
 • для написання рекомендаційного листа, щоб людина, яка пише тобі рекомендації знала, які твої якості краще описати, щоб максимально наблизити твою кандидатуру до релевантної програмі
 • для особистого розуміння, чи дійсно варто брати участь, критично оцінити переваги та недоліки.

Розглянемо базові вміння online research skills, які допоможуть тобі написати найважливіші документи для участі в освітніх програмах за кордоном!

Реєстрація на безкоштовний вебінар за посиланням.

Вер 25

Тендер на створенная відеоматеріалів

ГО «ДРІМ ТАУН» та «Луганська обласна молодіжна рада» за фінансової підтримки «Агентства з міжнародного розвитку USAID» у 2020 році ралізовує соціальний проект у восьми населених пунктах Луганської області. А саме:

 • м. Сєвєродонецьк
 • м. Лисичанськ
 • м. Кремінна
 • м. Попасна
 • м. Сватово
 • смт. Білокуракіно
 • смт. Новопсков
 • смт. Новоайдар

Проєкт спрямований на активізацію населення, благоустрій та культурний розвиток області. В рамках проєкту заплановано створення муралів відомими художниками муралістами України в кожному з населених пунктів. Також в рамках проєкту буде створений путівник по муралам Луганської області (друкована та відеоверсія), 3-5 хвилинний мотиваційний соціальний відеоролик.

Надавач послуг повинен буде створити 2 відеоролика:

Лот №1: 3-5 хвилинне мотиваційне відео

Одним із головних завдань є зміна іміджу регіону, щоб запобігти масовому від’їзду молоді з регіону та допомогти місцевому населенню стати лідерами змін у своїх громадах. Також важливо, щоб підконтрольні уряду України території Луганщини стали показниками культурного, соціального, економічного розвитку, що зможе призвести до змін у думках проросійського населення і, можливо, підштовхне процеси повернення всіх територій під контроль уряду України. Цей проєкт має сприяти змінам у регіоні шляхом створення мальовничих муралів у восьми цільових місцях, які посилять їхню зовнішню привабливість та сприятимуть розвитку соціального активізму та розвитку волонтерського руху.

Створення мотиваційного соціального відео (до 5 хвилин), спрямоване на розвиток громадського активізму та волонтерського руху в Луганській області. У нього повинно увійти 3-хвилинне творче відео за участю підготовлених волонтерів та команди проєкту «Кольоровий Схід»

Мета відео — надихнути місцевих жителів та заохотити їх до участі у створенні соціальних проєктів та вирішенні соціальних питань у місцях їхнього проживання, одночасно просуваючи позитивний імідж Луганщини, розвиваючи українську громадянську ідентичність.

Лот №2: Відео версія путівника муралів Луганської області

Створення відео-путівника (до 5 хвилин) по маралам Луганської області. повинно привернути увагу до сучасного образотворчого мистецтва на Луганщині, сприятиме її туристичній привабливості та буде презентувати Луганщину як яскравий та мальовничий регіон із талановитим та активним місцевим населенням.

Більш детальний опис умов та вимог до виконавця дивіться у Тендерна документація.

Пропозиції надсилайте до 23:59:59 за Київським часом 4.10.2020 р.  на електронну адресу: svddreamtown@gmail.com.

 

Реалізація проєкту “Кольоровий Схід” стала можливою завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Проєкт реалізовується ГО «ДРІМ ТАУН» в рамках проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

#СхідМожливостей #USAID #drmtwn #colorfuleast

Вер 25

Онлайн-тренінги «Вибори в умовах пандемії: фактчекінг і протидія дезінформації на місцевих виборах 2020 року»

Міжнародна фундація виборчих систем (IFES) в Україні запрошує журналістів/журналісток усіх видів медіа, блогерів/блогерок, громадських активістів/активісток взяти участь в онлайн-тренінгах «Вибори в умовах пандемії: фактчекінг і протидія дезінформації на місцевих виборах 2020 року», які відбудуться у жовтні 2020 року.

Під час онлайн-тренінгів учасники зможуть:

 • дізнатися про ключові принципи використання тренду фактчек на виборах;
 • ознайомитися з основами нормативного регулювання виборчого процесу;
 • зрозуміти, де шукати і як використовувати джерела перевірки інформації на регіональному рівні;
 • розібрати практичні кейси фейків, дезінформації та маніпуляцій, пов’язані з місцевими виборами 2020 року;
 • з’ясувати, яка відповідальність може настати за поширення дезінформації та фейків;
 • отримати рекомендації щодо дотримання журналістських стандартів і безпеки роботи.

Загалом IFES планує провести 5 онлайн-тренінгів за допомогою онлайн-платформи Zoom:

 • 3 жовтня, 10:00–13:00
 • 5 жовтня, 10:00–13:00
 • 9 жовтня, 10:00–13:00
 • 12 жовтня, 10:00–13:00
 • 14 жовтня, 15:00–18:00

Аби взяти участь у тренінгу, необхідно заповнити анкету за посиланням. 

Звертаємо увагу, що на один тренінг можуть зареєструватися не більше 20 учасників. Якщо для певного тренінгу цю квоту буде заповнено, учаснику/учасниці буде запропоновано обрати іншу дату.

У разі виникнення будь-яких питань звертайтеся, будь ласка, до Юлії Кривінчук, старшої асистентки проєкту IFES (ykryvinchuk@ifes.org, +380 97 549 0909).

Інформація про тренерів:

 • Олександр Гороховський– засновник і керівник фактчек-проєкту «БезБрехні». Засновник і голова правління ГО «Центр аналітики і розслідувань», журналіст, медіатренер. Провів понад 110 тренінгів, майстер-класів, семінарів/вебінарів по фактчекінгу, медіаграмотності та стандартам журналістики. Тренінг-партнер DW Akademie, IREX, «Інтерньюз-Україна», Академії української преси, MediaNet (Казахстан).
 • Юлія Зальцберг – консультантка IFESУкраїна з питань регулювання фінансування передвиборної агітації, тренерка. Експертка з питань політичного фінансування та виборчих процесів з досвідом безпосереднього впровадження та реалізації реформи політичного фінансування в Україні.

Заходи організовуються Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) за підтримки Міністерства міжнародних справ Канади.

Вер 25

Відкритий тендер із закупівлі робіт: Автоматизована система управління дорожнім рухом без управляючого пункту на перехресті

Громадська організація «Агенція місцевого економічного розвитку «Мирноград»» (ГО «АМЕР «Мирноград»») в рамках грантового проєкту «Встановлення світлофору на перехресті вул. Центральна та вул. Соборна у м. Мирноград», що реалізується за підтримки Програми ООН із відновлення та розбудови миру, оголошує відкритий тендер на закупівлю робіт по предмету: «Автоматизована система управління дорожнім рухом без управляючого пункту на перехресті вул. Центральна та вул. Соборна у м. Мирноград Донецької області».

Дата оголошення про тендер:  25.09.2020

Термін подання тендерних пропозицій: до 10:00 години 09.10.2020

Предметом закупівлі є: «Автоматизована система управління дорожнім рухом без управляючого пункту на перехресті вул. Центральна та вул. Соборна у м. Мирноград Донецької області»

 

Детальний опис послуг, що оголошуються: можна отримати адресою:

Квартал 40, буд. 1 або скачати за посиланням.

 

Контактна особа: Вікторія Бакаляр, контактний телефон 0955590820, електронна пошта vika.bakalyar@gmail.com

 

Строк надання товарів/ послуг: протягом 90 днів від дати підписання Договору.

Вимоги до постачальника товарів/послуг – учасника тендеру

До участі у тендері запрошуються суб‘єкти підприємницької діяльності, належним чином зареєстровані за законодавством України, які протягом трьох попередніх років, здійснили (як генпідрядник) роботи зі встановлення автоматизованої системи управління дорожнім рухом (світлофорного об’єкту) принаймні одного об’єкта подібного характеру та рівня складності; мають фінансові ресурси, необхідні для успішного виконання робіт, наявність яких має підтверджується довідками від банків, кредитних або інших установ.

Учасник тендеру надає організатору наступні документи:

Документ 1.   Проформа Цінової пропозиції;

Документ 2.   Відомість Робіт, основних матеріалів і спеціалізованого обладнання. Допускається зрозумілий розрахунок вартості, виконаний з використанням програмного комплексу АВК. (в якому ні перелік позицій Відомості, ні їх кількість чи вказані у Відомості фізичні обсяги не є зміненими).

Документ 3.   Інформація щодо досвіду роботи та кваліфікації (відповідно до пункту 4 (a) цих Інструкцій учасникам Конкурсу);

Документ 4.   Інформація про наявність фінансових ресурсів, зазначена у пункті 4, підпункті (b);

Документ 5.   Копія документу, що підтверджує державну реєстрацію;

Документ 6.   Копія документу, що підтверджує податковий статус.

Істотні критерії (умови) відбору тендерних пропозицій:

 1. Відповідність учасника кваліфікаційним вимогам тендерного оголошення;
 2. Відповідність поданих документів умовам тендерного оголошення
 3. Якість послуг та відповідність очікуванням організатора
 4. Прийнятна ціна виконаних робіт

Тендерні процедури

Запитання щодо тендеру можна надсилати в електронному вигляді за ел. адресою vika.bakalyar@gmail.com до 02.10.2020 року.

До участі у відборі тендерних пропозицій допускаються тендерні пропозиції, які повністю відповідають умовам цього тендерного оголошення.

Тендерні пропозиції, мають бути чинними та не підлягатимуть внесенню змін з боку учасників тендеру, що їх подали, до повного завершення надання послуг.

Тендерні документи повинні бути складені українською мовою, підписані уповноваженою особою учасника та засвідчені печаткою (за наявності) та у відсканованому (електронному вигляді, у форматі PDF) надіслані учасником організатору тендеру до 10:00 години 9.10.2020 року на електронну адресу grants.ua@undp.org із зазначенням у темі ел. листа «Відкритий тендер: RPP-2020-07-193-CS», а також у письмовій формі , у запечатаному конверті із зазначенням назви постачальника і теми «Відкритий тендер: RPP-2020-07-193-CS» за адресою: м.Мирноград, квартал 40, буд 1 у строк до 10:00 години 09.10.2020 року.

Всі тендерні пропозиції, отримані організатором після кінцевого терміну їх подання, а саме після 10:00 години 09.10.2020 року, розгляду не підлягатимуть.

Визначення переможця тендеру, відбудеться організатором тендеру після фінансової та технічної оцінки запропонованих тендерних пропозицій згідно істотних критеріїв (умов) відбору, які зазначені у даному тендерному оголошенні, але не пізніше 12.10.2020 р.

Результати тендеру будуть повідомлені організатором учасникам тендеру шляхом надсилання відповідних повідомлень електронною поштою протягом не більше ніж трьох робочих днів з дати прийняття рішення про визначення переможців.

Додаткові застереження

Учасник цієї загальної процедури (відкритого тендеру) приймає до уваги та погоджується з тим, що організатор тендеру залишає за собою право вимагати від учасника тендеру додаткові документи та/або інформацію, що підтверджують відповідність окремих положень документів вимогам та умовам цього тендерного оголошення.

Учасник цієї загальної процедури (відкритого тендеру) надсилаючи документи для участі у загальній процедурі (відкритому тендері) за цим тендерним оголошенням підтверджує своє розуміння та згоду з тим, що організатор тендеру може відхилити його тендерну пропозицію у випадку, якщо пропозиції інших учасників міститимуть більш вигідні умови, та що організатор тендеру не обмежений у прийнятті будь-якої іншої пропозиції з більш вигідними для нього умовами.

 

Контактна особа: Вікторія Бакаляр, контактний телефон 0955590820, електронна пошта vika.bakalyar@gmail.com.

Вер 25

Як змінюється будівельний ринок у період цифрової трансформації

Уперше відкрито дані про декларативні та дозвільні документи з нового Реєстру будівельної діяльності та проведено дослідження про вплив відкритих даних на містобудівну галузь.

Як змінюється будівельний ринок у період цифрової трансформації

24 вересня 2020, Київ. – Відсьогодні на Державному порталі відкритих даних доступні дані про декларативні та дозвільні документи з нового Реєстру будівельної діяльності, який запрацював 6 липня цього року в межах реалізації Єдиної державної електронної системи у галузі містобудування України. Також уперше опубліковано звіт про вплив застосування відкритих даних Державної архітектурно-будівельної інспекції України (далі – ДАБІ) на містобудівну галузь.

На відміну від попереднього реєстру, за який відповідала ДАБІ, новий Реєстр будівельної галузі має низку важливих нововведень:

 • розширено перелік полів, яких до цього взагалі не вносили і які були доступні лише на папері;
 • вся інформація є актуальною, структурованою та захищеною від несанкціонованих змін;
 • наявність унікального ідентифікатора, що дає змогу прив’язати до об’єкта будівництва всі дозвільні документи, містобудівну та проєктну документацію, відомості про учасників;
 • наявність координат для точного виявлення об’єкта будівництва.

Станом на 15 вересня 2020 року новий Реєстр будівельної галузі вже містив дані понад 27 тисяч декларативних та дозвільних документів. Відкриті дані Реєстру, представлені у форматі Json, оновлюватимуться щотижня та є доступними за посиланням.

Одна з причин створення нового Реєстру будівельної галузі – недосконалість та неповнота попереднього Реєстру ДАБІ, що тривалий час не належав державі та був інструментом для корупційних зловживань. Та не зважаючи на ці недоліки, оприлюднення даних Реєстру ДАБІ у грудні 2019 року мало значний вплив на містобудівну галузь та ДАБІ зокрема. 

Експерти Офісу ефективного регулювання (BRDO) у межах проєкту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» та за сприяння Міністерства цифрової трансформації дослідили вплив застосування відкритих даних ДАБІ на вирішення суспільних проблем в Україні.

Аналітичний звіт «Вплив відкритих даних Державної архітектурно-будівельної інспекції» є першим із серії тематичних досліджень, у яких розглядається вплив оприлюднення даних різних галузей на життя громадян, провадження бізнесу та діяльність органів влади.

Автори дають якісну оцінку Реєстру ДАБІ на прикладі семи сценаріїв використання даних через проведені інтерв’ю з учасниками будівельного ринку, керівниками сервісів, створених на основі відкритих даних, співробітниками ДАБІ та журналістами.

У звіті зібрано приклади рішень на основі відкритих даних, журналістських розслідувань та описано їхній вплив. Скажімо:

 • Дані ДАБІ найчастіше використовуються представниками громадського сектору та журналістами для боротьби з порушеннями містобудівного законодавства. Наприклад, розслідування активіста Георгія Могильного та використання сервісу «Urbandata» і чат-бота «Dabibot» для перевірки дозволів на будівництво.
 • Інвестори у житлову нерухомість можуть уникнути вкладень у ризикові об’єкти, скориставшись сервісами «Monitor.Estate», «Bild.ua».
 • Інструмент «Мапа реновації» допомагає активістам моніторити порушення та запобігати незаконним реконструкціям чи знесенню пам’яток архітектури.
 • Учасники будівельного ринку можуть ретельніше обирати контрагентів завдяки сервісам для аналізу судових спорів – «Суд на долоні», NORA.
 • Зрештою, відкриття даних реєстру викликало широке обговорення корупційних факторів довкола ДАБІ та стало поштовхом до боротьби з корупцією у будівельній сфері.

Детальніше із прикладами впливу відкритих даних ДАБІ можна ознайомитися у звіті за посиланням.  

 

ДОВІДКА

Міністерство цифрової трансформації України – центральний орган виконавчої влади, що відповідає за впровадження політики Уряду щодо електронного урядування, інформатизації, розвитку інформаційного суспільства, формування і використання національних електронних інформаційних ресурсів, цифровізації органів державної влади. Міністерство цифрової трансформації України разом з іншими органами державної влади та міжнародними партнерами сприяють впровадженню електронних послуг у багатьох сферах економіки – будівництво, земельні послуги, екологія, реєстрація бізнесу, оформлення субсидій, державна допомога тощо. Вебсайт: https://thedigital.gov.ua/

Проєкт USAID / UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» фінансується Урядом США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Урядом Великої Британії через UK aid і підтримує Уряд України у реалізації видимих та успішних реформ у державному управлінні та послугах із метою значного зменшення та викорінення корупції. Проєкт TAPAS сприяє реформам електронного урядування у межах трьох компонентів: забезпечення широкомасштабного використання електронних публічних закупівель; підтримка ефективних програм відкритих даних по всій Україні; створення дієвих електронних сервісів для боротьби з корупцією. Проєкт виконується Фондом Євразія, розташованим у США, що є міжнародною організацією з розвитку, яка сприяє ефективному управлінню та розвитку громадянського суспільства. Більше про проєкт: http://tapas.org.ua/

Офіс ефективного регулювання (Better Regulation Delivery Office) – незалежний експертно-аналітичний центр, який фінансується міжнародними донорами, у тому числі Європейським Союзом у межах проєкту FORBIZ та Ініціативи EU4Business. Ми націлені на покращення умов ведення бізнесу та інвестиційної привабливості України, стимулювання розвитку підприємництва та налагодження публічного діалогу між бізнесом та владою. Більше про центр: https://brdo.com.ua/

Вер 25

Конкурс грантів для ініціатив з громадського контролю за силовими структурами від Freedom House

Freedom House оголошує конкурс для офіційно зареєстрованих громадських організацій з усіх регіонів України на отримання грантів для втілення проєктів щодо розвитку громадського контролю та співпраці з силовими структурами (МВС, СБУ, МОУ та іншими) для покращення ситуації з правами людини в Україні через цілеспрямовану роботу з цими структурами.

 Проєкти будуть реалізовані в рамках ініціативи «Діалог Безпеки», що впроваджується громадськими організаціями Експертний Центр з прав Людини, Український інститут з прав людини та Восток-SOS за підтримки Freedom House. Читайте більше про проєкт за посиланням.

 Проєктні пропозиції мають бути спрямовані на:

 • посилення можливостей громадського контролю в регіонах України;
 • становлення діалогу між громадянським суспільством та силовими структурами;
 • покращення ситуації з правами людини в Україні шляхом становлення системи ефективного громадського контролю за діяльністю силових структур на місцевому рівні, тощо.

Перевага надаватиметься ініціативам регіонального та місцевого рівня.

  
Строки:

Проєктні пропозиції приймаються до  1 листопада 2020 року на поштову скриньку ukraine@freedomhouse.org. В темі листа необхідно вказати «Громадський контроль, назва вашої організації, область та місто здійснення діяльності» (приклад: «Громадський контроль, Freedom House, Київська, Київ»).

 Конкурсна комісія вивчить всі подані пропозиції та повідомить учасників про своє рішення до 23 листопада 2020 року. В окремих випадках конкурсна комісія може надавати індивідуальні рекомендації учасникам щодо посилення їхньої пропозиції, або ж звертатися з додатковими питаннями.

 

 Грантова інформація:

 Freedom House в Україні підтримає до трьох ініціатив. Сума кожного гранту не має перевищувати 15 000 доларів США.

Орієнтовний початок проєктної діяльності – кінець січня 2021 року. Проєкти мають бути розраховані на термін від 8-ми до 12-ти місяців.

Проєктні пропозиції, незалежно від специфіки, завдань та активностей, мають бути сфокусовані на створенні та покращенні умов для залучення однієї або кількох українських силових структур (МВС, СБУ, МОУ, тощо) до з громадянським суспільством.

Пропозиції, які фокусуються лише на моніторингу та документуванні порушень, не будуть розглядатися, натомість пропозиції мають бути спрямовані на застосування комплексного підходу до розв’язання проблем.

 В процесі реалізації проєкту, ініціативи, які отримають грантову підтримку, будуть координуватися партнером Freedom House – Українським інститутом з прав людини (УІПЛ). УІПЛ також надаватиме рекомендації та слідкуватиме за дотриманням вимог щодо методології роботи з силовими структурами відповідно до спільного бачення Freedom House та наших партнерів щодо такої діяльності в Україні.

 

Критерії відбору:

Будь-яка офіційно зареєстрована в Україні громадська організація, яка спеціалізується на захисті прав людини, роботі з силовими структурами та дотичній діяльності, може подавати свої проєкти для розгляду грантовою комісією. Заявки оцінюватимуться з врахуванням таких критеріїв як:

 • Відповідність заявки умовам конкурсу
 • Аналіз проблеми, на вирішення якої буде націлений проєкт, та націленість запропонованих активностей на розв’язання цієї проблеми
 • Рівень залученості силових структур та правоохоронних органів до запропонованої діяльності
 • Обґрунтованість та доцільність бюджету проєкту
 • Реалістичність цілей проєкту та запропонованих активностей

Досвід проведення успішних проєктів чи активностей у сфері громадського контролю, у тому числі підтверджений рекомендаційними листами.

 

Щоб мати можливість отримати грант, вам потрібно надати таку інформацію на поштову скриньку ukraine@freedomhouse.org:

 • Необхідні документи, які підтверджують офіційну реєстрацію вашої організації (Витяг, свідоцтво про реєстрацію).
 • Підтвердження, що запропоновані активності підпадають під офіційну сферу діяльності організації (Статут).
 • Підтвердження діяльності організації у вказаній сфері діяльності (історія втілення проєктів або власних активностей).
 • Щонайменше два листи підтримки від міжнародних неурядових організацій чи донорів, або ж рекомендації від інших українських організацій.
 • Детальну інформацію про організацію.
 • Заповнену Форму для подачі описової частини
 • Заповнену Форму опису бюджету та Форму для подачі бюджету.
 • Зареєстрований номер DUNS та реєстрацію в системі SAM. Процедура реєстрації детально описана на сайті посольства США в Україні. Зверніть увагу, що процес реєстрації займає певний час, тому його варто розпочати щонайшвидше.
Вер 25

Послуги моніторингу і аналізу законодавства Республіки Казахстан

Шановні панове,
БО “100 ВІДСОТКІВ ЖИТТЯ” шукає експерта на
Послуги моніторингу і аналізу законодавства Республіки Казахстан, які містять положення про кримінальну/адміністративну відповідальність за постановку в небезпеку зараження та зараження ВІЛ, а також розробки проектів документів, необхідних для внесення змін до відповідних законодавчих і підзаконних актів Республіки Казахстан (Конкурс 147-КС-20)

Кінцевий термін подання пропозицій:
05.10.2020 до 12:00 по Киеву, UTC + 02:00
Питання щодо конкурсу приймаються до:
02.10.2020 до 16:00 по Киеву, UTC + 02:00

Учасники мають подавати резюме та цінові пропозиції засобами електронної пошти на адресу: n.kovalenko@network.org.ua

Детальна інформація щодо вимог до виконавців, а також правила подачі документації знаходиться у тексті оголошення: Документи_конкурс147-КС-20-резидент.Укр,  Документы_конкурс_147-КС-20-нерез.Укр

Контактна особа:
Коваленко Наталія
(+38) 050 602-06-66
n.kovalenko@network.org.ua