Закінчення проекту «Навчання соціальним медіа молодих активістів, що презентують локальні громади Криму»

В квітні 2014 року наша організація успішно закінчила реалізацію проекту «Навчання соціальним медіа молодих активістів, що презентують локальні громади Криму». Цей проект був реалізований при підтримці Посольства США в Україні.

Можна говорити про інтерес до цього проекту зі сторону кримської молоді та зі сторони кримської влади, яка максимально заважала у проведенні цього проекту.

Навичкам роботи зі соціальними медіа та контентом була навчена велика група кримської молоді (близько 100 осіб).

Навчальні матеріали щодо основ просування контенту у соціальних мережах буди розіслані 50 представникам ЦГ, кримських НГО та молодим активістам.

Випускники тренінгів застосували отриманні у ході навчань навички для висвітлення місцевих проблем у соціальних мережах та для тиску на місцеву владу.

Завдяки тиску від місцевої влади (української, а потім – російської), випускники наших тренінгів отримали не тільки теоретичні знання, але й мали нагоду застосувати  ці знання на практиці. Створенні групи/сторінки у соціальних мережах будуть і далі наповнюються контентом від учасників наших тренінгів та просуваються у кримському Інтернет-просторі.

Таким чином, наша організація позитивно оцінює підсумки цього проекту та його ефективність. Усі заплановані у рамках проекту заходи (окрім підсумкової прес-конференції) відбулися. Випускники тренінгів продовжують застосовувати отриманні у ході навчань навички для висвітлення місцевих проблем у соціальних мережах та для тиску на місцеву владу. Супротив у реалізації цього проекту та тиск на виконавців свідчить про страх кримської влади перед можливостями активістів, які використовують соціальні мережі у своєї діяльності. Це ще один доказ ефективності цього проекту. Але проект був би більш ефективним, якщо б не російська окупація Криму. Завдяки їй нам було дуже важко закінчити цей проект та реалізувати усі заплановані заходи. Деякі наші активісти та тренери зіткнулися з великим тиском зі сторони окупаційної влади (навіть фізичним тиском) та були змушені покинути Крим.  Але ми впоралися з поставленими завданнями, реалізували усі проектні заходи та довели цей проект до логічного кінця.

Ми плануємо продовження схожого проекту на Півдні та на Сході України. По перше, в цих регіонах є велика проблема з впливом громад та активістів на місцеву владу. Активісті з цих регіонах необхідно навичкам роботи з соціальними медіа, і ,головне, навичкам створювання та просування власного контенту. По друге, наша організація має досвід ефективної реалізації подібного проекту у схожому регіоні.

Напишіть відгук